субота, 30 березня 2019 р.

Успішна соціалізація дітей дошкільного віку як складова шляху до саморозвитку

Вихователі дошкільних закладів знають, наскільки важливо спонукати дітей дошкільного віку до пізнавальної діяльності та саморозвитку. З огляду на це виникла ідея створення фокус-групи вихователів закладів дошкільної освіти Маловисківського району та Смолінської ОТГ, яка працює над проблемою "Формування у дітей дошкільного віку мотивації до пізнавальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до освітнього процесу". 
Завданням даного методичного формування є сприяння використанню інтегрованого підходу до організації роботи з дошкільниками; підвищення результативності освітнього процесу в ЗДО шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій; забезпечення професійного та творчого зростання педагогів та сприяння обміну перспективним педагогічним досвідом.
Успішна соціалізація дітей дошкільного віку як складова шляху до саморозвитку стала темою чергового засідання фокус-групи. В ході роботи педагоги дошкільних закладів обговорили роль дошкільної освіти у вихованні та соціалізації дитини, розглянувши особливості та шляхи соціального розвитку малюка, обґрунтували роль дитячого садка в ефективності засвоєння дитиною соціальних норм, правил поведінки та цінностей суспільства.
Під час обговорення питання соціалізації дошкільників через організацію ігрової діяльності було запущено "Карусель педагогічних ідей". Вихователі отримали інформацію про педагогічні технології, спрямовані на соціалізацію особистості дитини від 4 років. На основі неї можна виконувати практичні завдання шляхом інтерактивної взаємодії, але за мінімально короткий час.
За допомогою вправи "Активне слухання" вихователі провели пошук нових підходів до розв*язання проблеми введення дитини у соціальне середовище, ознайомилися з інноваційною методикою "Persona Dolls" для розвитку психосоціальних навичок дошкільника.
Відкрите заняття із соціально-морального розвитку малюків з використанням методики "Persona Dolls" провела для колег вихователь Єрко В.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар